Distribuiți acest post

Process Manager

* Apreciem diversitatea și promovăm colaborarea între persoane de sex diferit, vârste diferite, etnii/religii diferite, precum și persoane cu nevoi speciale.

Subtitlu

O activitate concentrată asupra proceselor!

Atribuțiile dumneavoastră

  • Monitorizare si dezvoltare trafic direct line si cu temperatura controlata in trafic intern ( participare activa la procesul de cotare - tendere/ oferte)
  • Analiza evolutie business la nivel de client direct line
  • Administrare si monitorizare carduri carburant, wab-uri si semiremorci termo proprii si inchiriate
  • Monitorizare SRM - tool gestionare documente furnizori transport ( in acord cu politica de compliance a companiei)
  • Gestionare  contracte  de transport carausi/ inchierere echipamente, furnizori servicii, mentenanta echipamente ( wab-uri, semiremorci)
  • IT Tools pentru carausi: status APP, Carrier portal, Status Link (Leitsystem transport order)
  • Responsabil implementare procedura carausi clasa A: achizitie, monitorizare flota  ( camioane transport)

Profilul dumneavoastră

  • Excel - nivel avansat ( cerinta obligatorie )
  • Dispuneti de studii in domeniul transportului/logisticii, respectiv managementului de proces, precum si de experienta practica in cadrul unei unitati logistice operationale
  • Cunoasteti limba engleza la un nivel foarte avansat, va desfasurati activitatea in mod autonom si orientat catre solutii
  • Dati dovada de competente digitale avansate la utilizarea in cadrul activitatilor de rutina a sistemelor IT uzuale si a unor instrumente media diverse
  • Dispuneti de abilitati bune de relationare si comunicare si manifestati un simt deosebit si interes pentru interactiunea cu alte persoane
  • Dati dovada de o gandire iesita din tipare si gestionati cu succes chiar si situatiile complexe
  • Manifestati un spirit analitic deosebit si dispuneti de o intelegere exceptionala a proceselor
  • Sunteți obisnuit(a) sa va concentrati atentia asupra obiectivelor, dar aveti si o privire de ansamblu
  • Succesul obtinut in perioade pline de provocari va stimuleaza
  • Apreciati posibilitatea de a va desfasura activitatea independent si programul de lucru flexibil

Oferta noastră

  • Va bucurati de libertate de actiune intr-un mediu de lucru placut, care va permite sa va puneti in aplicare competentele specializate
  • Contribuiti la conturarea viitorului companiei noastre si lucrati in mod creativ la dezvoltarea inovatiilor in cadrul unor echipe multiculturale
  • Perfectionare continua la cel mai inalt nivel
  • Noi metode de invatare inovatoare, stimulative
  • Abonament clinica medicala Regina Maria
Cu o istorie de peste 550 de ani, Gebrüder Weiss este cea mai veche companie de logistică din lume – și una dintre cele mai de succes. Baza acestui succes? Angajații noștri. Aceștia au libertatea să exploreze noi abordări și să se implice în mod activ – în toate cele peste 170 de filiale din întreaga lume. Oferim perspective de carieră extraordinare pentru toate persoanele care iubesc mobilitatea.